Slow wedding – Krzeszów woj. Podkarpackie | 26.07.2021

Slow wedding – alternatywa na ślub i wesele


Slow wedding to dość nowy trend ślubny. Myślę jednak, że zostanie z nami na dłużej.

„Slow” oznacza powolny, bez pośpiechu i taki może być Wasz ślub i wesele: na luzie i ze spokojem w duchu, bez stresu i pogoni. Slow wedding oznacza jeszcze coś więcej – świadomość naszego życia, sposobu w jakim żyjemy i to życie przeżywamy. Dzięki slow wedding zaczniesz przeżywać i doświadczać dzień waszego ślubu i wesela w pełni. W dzisiejszych czasach każdy gdzieś pędzi, czy to za rozwojem osobistym , karierą, zarabianiem pieniędzy i ich wydawaniem. Do tego dochodzą czasy pandemii – zakazy zgromadzeń, organizacja imprez w mniejszym gronie, wzmożone środki ostrożności… dlatego też warto jest trochę zwolnić. I nie chodzi wcale o to, by działać powoli. Raczej o to, by celebrować, przeżywać. Świadomie i spokojnie. To jest właśnie koncepcja slow.

Slow wedding – emocje!


Niezależnie od tego, czy preferujesz ślub na łonie natury, czy kameralne przyjęcie ślubne – w tym dniu najważniejsze powinny być Twoje emocje. Wspaniale jest dzielić się radością z bliską rodziną i przyjaciółmi, na swoich własnych zasadach, bez spełniania oczekiwań, które nie są Twoje. Pozwól sobie na przeżywanie tego dnia po swojemu. Slow wedding to nic innego, jak celebrowanie własnego szczęścia i przeżywanie swoich emocji. Ciesz się więc tym dniem dokładnie tak, jak pragniesz w głębi serca!

Zasady slow wedding – jak zaplanować slow wedding


  • Zrób to po swojemu – nie rezygnujcie z marzeń! Kierujcie się głosem serca, Waszymi potrzebami i wizją!
  • Wrzućcie na luz. Zwolnijcie – nie planujcie wszystkiego co do minuty, zostawcie przestrzeń na spontaniczność 🙂
  • Kierujcie się zasadą „mniej, znaczy więcej” – mniejsza liczba gości, mniejsze menu, mniej zbędnych atrakcji
  • Zadbajcie o wyjątkową atmosferę – postaw na emocje, interakcje z najbliższymi ludźmi, swobodnie i powoli płynący czas

Babilon w Krzeszowie – Wesele w stylu slow wedding


Wiktoria i Dawid zrobili wesele po swojemu. Zrezygnowali z fundamentów typowego polskiego przyjęcia – pierwszego tańca, tortu weselnego i oczepin. Za to postawili na dużą ilość luzu i zdjęć z najbliższymi. Robili wszystko tak, jak chcą, bo to ich dzień! I chwała im za to, bo było pięknie.

Wszystko zaczęło się od przygotowań. Jak można się domyślać nie były to zwykłe przygotowania w czterech ścianach lecz na świeżym powietrzu, w pięknej scenerii drewnianego, oszklonego ganku. Tam odbył się również first look tych dwojga. Wszystko bez pośpiechu, lecz z ogromem czułości i emocji!. Po przygotowaniach przyszedł czas na podróż na ślub i wesele. Wiktoria i Dawid wybrali ’Babilon’ w Krzeszowie, w którym, w pięknie ozdobionej altanie wzięli ślub cywilny. Po ślubie – 'krótkie’ życzenia. Każdy fotograf i filmowiec ślubny chciałby uczestniczyć w takich życzeniach jak u tych dwojga. Dlaczego? Co było w nich takiego unikalnego, fajnego? Spokój, brak przepychu, pośpiechu! Każdy z gości miał swoje '5 minut’. Nikt nie stał za plecami składających życzenia. Panowała intymna atmosfera. Dzięki temu i my mieliśmy sporo czasu i miejsca do tego by móc fotografować ten jakże ważny moment. Po skończonych życzeniach podano obiad. Zgormadzeni odmówili modlitwę i po niej można było uznać wesele za rozpoczęte. Dalej już nikt nie miał scenariusza. Grała muzyka. Młodzi wraz z zaproszonymi gośćmi bawili się na parkiecie tańcząc np. 'belgijkę’ 🙂

Zapraszam Was do obejrzenia relacji z tego dnia. Tak jak ślub i wesele Wiktorii i Dawida odbyło się w tylu slow – tak zapraszam Was również do obejrzenia bez pośpiechu tych 'kilku’ fotografii i zastanowienie się czy taki styl czasem nie pasuje właśnie do Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.