Ślub w Bazylice w Chełmie

Magda i Adrian | Ślub w Bazylice w Chełmie | Fotograf na wesele Chełm

Ślub w Bazylice w Chełmie – Fotograf na wesele Chełm

Październik, końcówka sezonu 2019. Jeden z ostatnich reportażu ślubnych tego roku czyli ślub Magdy i Adriana, którzy swoją przysięgę przed Bogiem i samym sobą składali w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie, a zabawa weselna odbyła się w Domu przyjęć 'Diana’.

Przygotowania – Fotografia ślubna Chełm

Zdjęcia z przygotowań ślubnych stanowią bardzo ważną część reportażu ślubnego. Mają one bardzo duże znaczenie dla Panny Młodej, która ze łzami w oczach później przegląda te wszystkie zdjęcia. Często podczas oglądania takich zdjęć widzi detale, których w dniu przygotowań nie dostrzegała. Panowie Młodzi trzymają lekki dystans od takiej sesji – choć bywają wyjątki. Oboje na przygotowanie poświęcają bardzo dużo czasu i uwagi. Wybór swojej garderoby ślubnej oraz kosmetyków.
Przygotowania ślubne najczęściej odbywają się w domach rodzinnych i tak było tym razem.

Adrian przygotowywał się do zaślubin w domu rodzinnym. W domu nie zabrakło motywów z dzieciństwa oraz zdjęć. Dodatkami do garderoby były spinki CTRL ESC, mocno powiązane z zainteresowaniami Adriana.
Podczas przygotowań Adrian mógł liczyć na pomoc. Pomagał mu jego świadek, a w innych pokojach szykowała się reszta rodziny.

Magda – piękna, rudowłosa kobieta. Uśmiechnięta od ucha. Jej przygotowania miały miejsce również w jej domu rodzinnym. Nie trudno było nie trafić w miejsce przygotowań Magdy. Po drodze zostały rozstawione drogowskazy kierujące wszystkich zainteresowanych do jej domu.
Magda jak i reszta rodziny mocno przykładali uwagę do tego momentu. Jej piękna koronkowa suknia, przed ubraniem jej na Pannę Młodą, była przygotowana na odpowiednim manekinie sklepowym. Prezentowała się przepięknie. Dopełnieniem całego stroju były granatowe buty oraz biżuteria.
Gdy przyszedł czas ubierania sukni i dodatków ślubnych, dom był już pełen. Wypełnili go goście i rodzina. Przy ubieraniu towarzyszyła i pomagała Magdzie jej świadkowa.

Po skończonych przygotowaniach Magdy, mogliśmy już tylko czekać na przybycie Adriana. Nie minęła chwila jak samochód ślubny, z Adrianem zajechał pod bramę domu Magdy. Adrian nie miał jednak prostej drogi do swojej wybranki. Na wjeździe została postawiona brama weselna. Adrian musiał więc przystąpić do wykupin Panny Młodej. Pertraktacje trwały dłuższą chwilę, lecz jak to faceci – potrafią się dogadać i doszli do porozumienia, że za 'kilka flaszek’ Adrian może iść po swoją wybrankę.

Po pierwszym spotkaniu Pana Młodego z Panna Młodą, przyszedł czas na błogosławieństwo pary młodej.
Błogosławieństwo to jeden z tych momentów, gdzie nie da się ukryć wzruszenia.

Gdy błogosławieństwo Pary Młodej dobiegło końca, wszyscy udaliśmy się na zaślubiny do Bazyliki NMP w Chełmie.

Ślub w Bazylice w Chełmie

To w tej pięknej bazylice w Chełmie Magda i Adrian powiedzieli sobie TAK.

Bazylika zbudowana jest na planie krzyża łacińskiego i dwiema wieżami, w fasadzie oraz kopułą zakończoną latarnią.. Wieże ozdobione są narożnymi kolumnami i przykryte hełmami. Krzyże z półksiężycami wieńczące hełmy wież umiejscowione zostały na berłach z kulami. Budowla posiada trzy wejścia z portalami przykrytymi naczółkami.

Pod prezbiterium i transeptem znajdują się krypty grobowe. Wnętrze znacznie zmieniono, nie posiada ono pierwotnego wyposażenia.

W ołtarzu głównym umieszczona jest replika cudownego obrazu Matki Boskiej Chełmskiej.

Znajduje się tu również antepedium późnobarokowe z lat 1720–1750 z blachy srebrnej, ze sceną hołdu składanego Matce Boskiej Chełmskiej po bitwie pod Beresteczkiem w 1651 r. przez króla Jana Kazimierza oraz dwa obrazy z końca XVIII wieku malowane przez Franciszka Smuglewicza: „Ukrzyżowanie” i „Święty Onufry”. Bazylika jest siedzibą Chełmskiej Kapituły Kolegiackiej.

Po zaślubinach nowożeńców, przyszedł czas na życzenia. Jest to kolejny moment w ciągu dnia gdzie uchwycić można mnóstwo wzruszeń czy uśmiechów.

Zabawa weselna w Domu Przyjęć 'Diana’ – Fotograf na wesele Chełm

Dom Weselny Diana posiada dużą klimatyzowaną salę weselną, z elegancko urządzonym wnętrzem, komfortowym, dużym parkingiem przygotowanym na pomieszczenie ponad 100 aut, ogrodem piwnym z fontanną. Państwo Młodzi mogą spędzić noc w apartamencie, goście zaś mogą zatrzymać się w pokojach hotelowych z odrębną łazienką i prysznicem.
’Diana’ w Chełmie posiada duża klimatyzowana sala balowa. Sala jest wstanie pomieścić do 250 osób.

Po przybyciu do Domu Przyjęć Diana w Chełmie, nowożeńcy Magda i Adrian zostali przywitani staropolskim chlebem i solą. Adrian przeprowadził Magdę przez próg domu weselnego. Goście wznieśli toast za Państwa Młodych i rozpoczęła się zabawa weselna, która trwała do białego rana.

Po pierwszym toaście nie zabrakło pierwszego sto lat oraz przyśpiewek weselnych typu 'gorzko, gorzko’, 'ona temu winna’ itp.

Gdy wódka została już osłodzona przez Młodych, mogli oni przejść do odtańczenia pierwszego tańca. O muzykę na tym weselu zadbał zespół muzyczny 'Remix’.

Przed północą na salę wjechał tort weselny. Magda i Adrian z uśmiechem na twarzy ukroili pierwszy kawałek. Resztę tortu pokroiła obsługa sali weselnej.

Po zjedzeniu przez gości tortu, odtańczeniu kilku kawałków na parkiecie przyszedł czas na biesiadę. To bardzo częsty motyw na weselach. Biesiada zaczyna się, kiedy zespół weselny wyjdzie do gości z instrumentami. Zaczynają oni grać przyśpiewki miedzy stołami. Nie może zabraknąć w tym czasie jak że znanego 'kto w … urodzony jest’. Tak też było i w tym przypadku. Goście weselni z uśmiechami wstawali od stołu, z kieliszkiem w ręku śpiewając przyśpiewkę.

Na tym weselu nie czuło się mijającego czasu, lecz w pewnym momencie przyszedł czas na oczepiny. Oczepiny z udziałem zespołu muzycznego 'Remix’ delikatnie się różniły od tradycyjnych. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj Panna Młoda tylko raz rzuca welonem, a panna która go łapie, tańczy z kawalerem, który złapie muszkę Pana Młodego.
Na oczepinach Magdy i Adriana, zespół wymyślił, że welon i muszka będzie rzucana kilkukrotnie, a ostatnia para która zostanie – będzie mogła odtańczyć swój wspólny taniec i to oni w niedługim czasie będą się żenić.

Już totalnie na koniec – zespól wymyślił konkurencję jazdy na małych rowerkach, po miarkę wódki na czas oraz nie mogło zabraknąć tradycyjnego 'zbierania na wózek’. Zabawa polega na tym, że goście weselni wrzucają pieniądze do koszyków które trzymają świadkowie. Po wrzuceniu pieniędzy mogą 'odbić’ Pannę Młodą czy też Pana Młodego od innej osoby.Ślub: Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie
Sala Weselna: Dom Przyjeć 'Diana’
Zespół muzyczny: ’Remix’

Fotograf ślubny: uchwyceniwkadrze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.