FAQ

1. Na jakim sprzęcie pracujecie?

Pracujemy na pełnoklatkowym sprzęcie firmy Canon.

2. Gdzie głównie wykonujecie zlecenia?

Mieszkamy w województwie lubelskim i tutaj też mamy najwięcej zleceń, lecz z miłą chęcią wyjedziemy na drugi koniec polski, czy też za granicę by uwiecznić Wasz piękny dzień.

3. Z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować termin zdjęć ślubnych?

Przyszłe Pary piszą do nas zazwyczaj rok przed planowaną datą ślubu. Bywają też pary które chcą być pewne, że termin będzie wolny i kontaktują się – 2 lata wcześniej. Im wcześniej napiszecie do nas tym lepiej. Wcześniejszy kontakt i rezerwacja daje Wam gwarancje, że termin nie jest zarezerwowany przez inną parę.

Zapraszam więc do kontaktu i rezerwacji terminu.

 4. Koszty dojazdu? 

Jeśli Wasz Ślub odbywa się do 50 km od Chełma – nie ponosicie żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli Wasz ślub odbywa się dalej – doliczamy 1,5 zł/km

5. Ile godzin pracujecie?

Swoją pracę zaczynamy zazwyczaj od przygotowań, czy to u Panny Młodej, czy też u Pana Młodego i kończymy po oczepinach, lecz nie dłużej niż do godziny 2:00. Zazwyczaj jest to do 12h pracy. Istnieje możliwość, dłuższego czasu pracy.

6. Czy podpisujecie umowę? Czy jest potrzebny zadatek?

Tak, podpisujemy umowę oraz pobieramy zadatek, który jest potwierdzeniem rezerwacji terminu.

7. Ile zdjęć znajdzie się na nośniku? 

Wszystko zależy od tego jaki pakiet wybierzecie. Z doświadczenia i ze ‚statystyk’ – najczęściej wybieranym pakietem jest Pakiet STANDARD, który oferuje: minimum 400 zdjęć poddanych obróbce.

8. Ile zdjęć zostaje poddanych pełnej obróbce? Czy można otrzymać zdjęcia bez obróbki?

Wszystkie zdjęcia które uznamy za poprawne zostaną poddane obróbce, oraz trafią one do Was na nośniku.

Nie oddaję oraz nie sprzedaję surowego materiału, zdjęć bez obróbki.

9. Jak długo będzie trzeba czekać na zdjęcia, kiedy będziemy mogli je zobaczyć?

Wasze zdjęcia będą gotowe do 30 dni roboczych od daty sesji plenerowej. Bywa tak, że wszystko jest gotowe dużo wcześniej.

10. Czy posiadasz zaświadczenie z kurii zezwalające na prace podczas ślubów, obiektach sakralnych?

Tak, posiadamy zaświadczenie z Kurii, które pozwala mi pracę w obiektach sakralnych

11. Gdzie zwykle odbywa się plener? Ile trwa? Jakie są koszty dojazdu na plener? Kiedy należy ustalić termin zdjęć plenerowych?

Miejsca na sesję plenerową ustalamy wspólnie z Wami. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, czy też propozycje wyjazdowe np. sesja w Tatrach, sesja nad morzem czy też sesja za granicą – we Lwowie.

Sama sesja trwa ok 2-3 godzin, lecz należy pamiętać o czasie dojazdów, zmiany miejsca/lokalizacji i najlepiej jest zaplanować sobie cały dzień wolny na taką sesję, by nie trzeba było się martwić i spoglądać na zegarek.

Koszty dojazdu są jednakowe jak w przypadku wyjazdów na Ślub, czyli 1,5 zł/km w przypadku jeśli sesja odbywać się będzie w dalszej odległości niż 50 km od Chełma.

Termin sesji plenerowej ustalamy indywidualnie lecz preferujemy i proponujemy Parom Młodym, by sesja odbyła się nie dalej niż miesiąc od dnia ślubu, a najlepiej gdy odbywa się on dosłownie kilka dni po ceremonii. Dlaczego? Żyjecie jeszcze Waszym pięknym dniem. Bukiety, kwiaty i inne dodatki są jeszcze świeże. Z wielką ochotą wskoczycie w Wasze piękne stroje i przyjedziecie z uśmiechem na twarzy na sesję oraz najważniejsze … im wcześniej odbędzie się sesja plenerowa tym wcześniej otrzymacie gotowy materiał z Waszego dnia.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania – zapraszamy do kontaktu